Władze Vademecum

Właściciel ECES Vademecum dr Bożena Węcka

dr Bożena Węcka – Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomii nadany w 2012 r., decyzją Rady Wydziału US w Szczecinie. Adiunkt w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu, właściciel Europejskiego Centrum Edukacyjno-Szkoleniowego Vademecum w Nysie, dyrektor Placówki Doskonalenia Nauczycieli Vademecum w Nysie oraz punktu konsultacyjnego WSTH w Nysie.. Wieloletni praktyk w zarządzaniu edukacją. Oprócz funkcji dyrektora WSTH pk. Nysa pełniła także funkcje kierownicze w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach.

 Zainteresowania naukowe i działalność dydaktyczno-naukowa

W swojej pracy naukowej zajmuje się przede wszystkim problemami turystyki w ujęciu ekonomicznym. Zakres tych zainteresowań to: ekonomika turystyki, marketing usług, polityka regionalna.

W ramach tych zainteresowań opracowała i wdrożyła autorski program studiów podyplomowych  „Manager turystyki uzdrowiskowej, wellness i Spa”. Uczestniczyła w pracach wielu zespołów badawczych m. innymi:  w badaniach nad czasem wolnym mieszkańców Wrocławia w wieku produkcyjnym oraz jego wykorzystaniem na turystykę i rekreacje ruchową, w badaniach których celem było przygotowanie „Strategii promocji Gór Opawskich” na zlecenie Urzędu Gminy Głuchołazy.

W celu zgłębienia problemów rozwoju turystyki w Powiecie Nyskim pełniła funkcję Przewodniczącej Powiatowej Rady Turystyki działającej przy Starostwie Powiatowym w Nysie. Czynnie angażuje się w organizacje cyklicznych Międzynarodowych Konferencji Naukowych z serii  Rola turystyki w gospodarce regionu  organizowanych przez katedrę Turystyki i Rekreacji WSH we Wrocławiu.

Dr Bożena Węcka jest także organizatorem imprez kulturalnych, poświęconych dialogom międzykulturowym poprzez prezentację działań kulturowych danego kraju z udziałem zaproszonych aktorów, tancerzy, podróżników itp. z udziałem reprezentantów najwyższych władz danego kraju rezydujących w Polsce. Do dnia dzisiejszego zorganizowała 10 takich wieczorów, były to: Wieczór Kultury Włoskiej, Greckiej, Cypryjskiej, Maltańskiej, Jordańskiej, Tureckiej, Żydowskiej, Egipskiej, Francuskiej, Hiszpańskiej. Wieczory te cieszą się zawsze olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców województwa opolskiego i wpisały się już na stałe w kalendarz imprez kulturalnych.

Dyrektor ECN Vademecum mgr Danuta Zając

mgr Danuta Zając – Wyższa Szkoła Rolnicza / Akademia Rolnicza we Wrocławiu – mgr inż. Rolnictwa. Politechnika Wrocławska – Wydział Informatyki i Zarządzania – studia podyplomowe z zakresu organizacji, zarządzania i marketingu. Wieloletni kierownik szkolenia praktycznego. Wieloletni wicedyrektor szkoły. Kursy: Konstruowanie planu nadzoru pedagogicznego dyrektora szkoły; Nowoczesne technologie na usługach edukacji – komputer, Internet, media jako narzędzia w pracy nauczyciela; Prawo oświatowe, KPA w pracy dyrektora szkoły; Prawo pracy nauczyciela, zmiany w strukturze organizacyjnej oświaty; Mierzenie jakości pracy szkoły.

Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu nasz serwis internetowy może być maksymalnie bezpieczny i wygodny. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookies z Polityki Prywatności.