Właściciel ECES Vademecum dr Bożena Węcka
dr Bożena Węcka – Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomii nadany w 2012 r., decyzją Rady Wydziału US w Szczecinie. Adiunkt w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu, właściciel Europejskiego Centrum Edukacyjno-Szkoleniowego Vademecum w Nysie, dyrektor Placówki Doskonalenia Nauczycieli Vademecum w Nysie oraz punktu konsultacyjnego WSTH w Nysie.. Wieloletni praktyk w zarządzaniu edukacją. Oprócz funkcji dyrektora WSTH pk. Nysa pełniła także funkcje kierownicze w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach.
Zainteresowania naukowe i działalność dydaktyczno-naukowa
W swojej pracy naukowej zajmuje się przede wszystkim problemami turystyki w ujęciu ekonomicznym. Zakres tych zainteresowań to: ekonomika turystyki, marketing usług, polityka regionalna.
W ramach tych zainteresowań opracowała i wdrożyła autorski program studiów podyplomowych „Manager turystyki uzdrowiskowej, wellness i Spa”. Uczestniczyła w pracach wielu zespołów badawczych m. innymi: w badaniach nad czasem wolnym mieszkańców Wrocławia w wieku produkcyjnym oraz jego wykorzystaniem na turystykę i rekreacje ruchową, w badaniach których celem było przygotowanie „Strategii promocji Gór Opawskich” na zlecenie Urzędu Gminy Głuchołazy.
W celu zgłębienia problemów rozwoju turystyki w Powiecie Nyskim pełniła funkcję Przewodniczącej Powiatowej Rady Turystyki działającej przy Starostwie Powiatowym w Nysie. Czynnie angażuje się w organizacje cyklicznych Międzynarodowych Konferencji Naukowych z serii Rola turystyki w gospodarce regionu organizowanych przez katedrę Turystyki i Rekreacji WSH we Wrocławiu.
Dr Bożena Węcka jest także organizatorem imprez kulturalnych, poświęconych dialogom międzykulturowym poprzez prezentację działań kulturowych danego kraju z udziałem zaproszonych aktorów, tancerzy, podróżników itp. z udziałem reprezentantów najwyższych władz danego kraju rezydujących w Polsce. Do dnia dzisiejszego zorganizowała 10 takich wieczorów, były to: Wieczór Kultury Włoskiej, Greckiej, Cypryjskiej, Maltańskiej, Jordańskiej, Tureckiej, Żydowskiej, Egipskiej, Francuskiej, Hiszpańskiej. Wieczory te cieszą się zawsze olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców województwa opolskiego i wpisały się już na stałe w kalendarz imprez kulturalnych.
Dyrektor ECN Vademecum mgr Danuta Zając
mgr Danuta Zając – Wyższa Szkoła Rolnicza / Akademia Rolnicza we Wrocławiu – mgr inż. Rolnictwa. Politechnika Wrocławska – Wydział Informatyki i Zarządzania – studia podyplomowe z zakresu organizacji, zarządzania i marketingu. Wieloletni kierownik szkolenia praktycznego. Wieloletni wicedyrektor szkoły. Kursy: Konstruowanie planu nadzoru pedagogicznego dyrektora szkoły; Nowoczesne technologie na usługach edukacji – komputer, Internet, media jako narzędzia w pracy nauczyciela; Prawo oświatowe, KPA w pracy dyrektora szkoły; Prawo pracy nauczyciela, zmiany w strukturze organizacyjnej oświaty; Mierzenie jakości pracy szkoły.