14 kwietnia odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku pod patronatem fundacji DKMS.

Dla Państwa to tylko 5 minut, a dla kogoś to może być całe życie.

W Polsce co 40 minut, a na świecie co 27 sekund, ktoś dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi min. białaczkę. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować.

Tylko 25% osób zakwalifikowanych do przeszczepienia znajdzie pomoc w swojej rodzinie, 75% Pacjentów potrzebujących transplantacji szpiku musi liczyć na pomoc Dawcy niespokrewnionego. W tej chwili, aż co piąty polski Pacjent nie znajduje swojego „bliźniaka genetycznego” i nie ma szans na przeszczepienie. Nadzieją dla tych osób mogą być tylko nowo zarejestrowani potencjalni Dawcy. Im większa baza Dawców, tym większa szansa, że wśród zarejestrowanych osób znajdzie się zgodny Dawca.

Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy z naszą pomocą się zarejestrować i być świadomym swojego zobowiązania. 

Rejestracja odbywa się poprzez wypełnienie formularza oraz pobranie wymazu z wewnętrznej strony policzka.

Z przesłanej próbki wykonywana jest typizacja antygenów zgodności tkankowej. Wyniki wraz z danymi z formularza wprowadzane są do bazy potencjalnych Dawców.

Rejestracja odbywać się będzie w godz. 9.00 – 14.00 w budynku Vademecum w Sali nr 4 (parter)

Więcej na:
https://www.dkms.pl/dawka-wiedzy

Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu nasz serwis internetowy może być maksymalnie bezpieczny i wygodny. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookies z Polityki Prywatności.