fbpx

M E N U

Social Media

KONTAKT

Centrum Edukacyjne

ul. Poznańska 1, 48-300 Nysa

dos@poznanska.nysa.pl, tel. 77 435 12 54

 

Formularz kontaktowy >

Wyróżnienia

       edukacji 2021 logo 400 akredytacja KO

 

                  Logo regular 2020

Dla nauczycieli

 

ECES Vademecum zaprasza wszystkich chętnych do udziału w dniach od 18-09-2021 do 25-09-2021 w  Tygodniu Bezpłatnych Szkoleń Vademecum. Inicjatywa ta powstała z myślą o osobach pragnących poszerzyć swoje kompetencje i rozwinąć umiejętności. Szkolenia prowadzone będą on-line w formie webinariów i opierać się będą przede wszystkim na praktycznej wiedzy ekspertów-wykładowców ECES Vademecum.

Gościem specjalnym Tygodnia bezpłatnych szkoleń Vademecum będzie - Nauczyciel Roku 2019 - Zyta Czechowska. Współautorka książki “Jak nie zgubić dziecka w sieci?”. Właściciel i dyrektor Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli- Zyta Czechowska specjalni.pl. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „ SPEcjalna edukacja cyfrowa” i autorka wielu branżowych publikacji. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Jest czynnym Ambasadorem programu eTwinning i Genially Polska. Ambasadorka marki W. Kruk.

wraz z Jolantą  Majkowską - współautorką bloga propagującego wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych i kreatywnych pomocy dydaktycznych w nauczaniu dzieci niepełnosprawnych intelektualnie www.specjalni.pl. Poprowadzą warsztat inaugurujący cykl bezpłatnych warsztatów Vademecum pod tytułem: „Wspieranie uczniów ze SPE z wykorzystaniem TIK”.

Szkolenia są całkowicie bezpłatne, na życzenie uczestnika ECES Vademecum wystawi certyfikaty uczestnictwa – do odbioru w siedzibie firmy w Nysie.

Zgłoszenia na szkolenia prosimy składać do dnia 12 września 2021 mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faksem: 77 435 12 54 w. 22 na stosownym formularzu.

 

Proponowane tematy szkoleń z dziedziny dla nauczycieli:

 

==> ==> FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY PDF - DLA NAUCZYCIELI <== <==

 

==> ==> FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY WORD - DLA NAUCZYCIELI <== <==

 

 • Wspieranie uczniów ze SPE z wykorzystaniem TIK - wykładowcy - Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska

goscZyta Czechowska- Nauczyciel Roku 2019. Współautorka książki “Jak nie zgubić dziecka w sieci?”. Właściciel i dyrektor Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli- Zyta Czechowska specjalni.pl. Absolwentka UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, od 25 lat terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej. Pasjonatka nowoczesnych technologii. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli „SPEcjalna edukacja cyfrowa” i autorka wielu branżowych publikacji. Laureatka ogólnopolskich konkursów edukacyjnych. Prowadzi warsztaty i szkolenia Rad Pedagogicznych. Współprowadzi bloga edukacyjnego www.specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Trenerka Cyfrowego Dialogu i programu #SuperKoderzy w zakresie programowania i TIK. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Trener Umiejętności Społecznych. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Jest czynnym Ambasadorem programu eTwinning i Genially Polska. Ambasadorka marki W. Kruk.

Jolanta Majkowska – wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku. Absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z informatyki i języka polskiego. Od lat wdraża nowoczesne technologie w szkole specjalnej. Współautorka projektu sieci współpracy nauczycieli ,,Czas TIKa”. Autorka licznych artykułów i publikacji na temat innowacyjnych metod i technik nauczania, prelegentka na ogólnopolskich konferencjach. Trenerka programu Mistrzowie Kodowania, autorka ścieżki dla szkół specjalnych w programie Fundacji Orange #SuperKoderzy propagującym programowanie. Laureatka ogólnopolskich konkursów. Autorka i współautorka programów autorskich, projektów, stron internetowych oraz innowacji pedagogicznych. Współautorka bloga propagującego wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych i kreatywnych pomocy dydaktycznych w nauczaniu dzieci niepełnosprawnych intelektualnie www.specjalni.pl. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. W 2017 r. otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze – szkolenie odbędzie się 18 września 2021 r. w godz. 9.00-10.30

 

Opis szkolenia:
Podcza szkolenia omówione zostaną bezpłatne narzędzia TIK, które pomagają wspierać potencjał rozwojowy uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Zaprezentujemy generatory do konstruowania zindywidualizowanych kart pracy i materiałów edukacyjnych oraz bezpłatne aplikacje i programy do konstruowania dostosowanych ćwiczeń i zadań, które z powodzeniem wykorzystać można podczas zajęć edukacyjnych, rewalidacyjnych i w ramach zajęć z pomocy psychologiczno- pedagogicznej.

 

PROPONOWANE KIERUNKI STUDIÓW PODYPLOMOWYCH:

 1. Oligofrenopedagogika
 2. Surdopedagogika
 3. Tyflopedagogika
 4. Edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
 5. Pedagogika korekcyjna

Pełna oferta studiów podyplomowych pedagogicznych TUTAJ

 

 • Wybiórczość pokarmowa u dzieci ze spektrum autyzmu – wykładowca Jaskólska Elżbieta
  6wykładowca Jaskólska Elżbieta - Edukator, oligofrenopedagog, specjalista  do  wczesnego wspomagania  i  edukacji  dzieci  z  autyzmem,  logopeda, neurologopeda,  terapeuta  komunikacji  AAC, terapeuta   treningu  umiejętności społecznych. Posiada  uprawnienia  do  stosowania elementów  terapii  SI  w  terapii  logopedycznej  oraz  elektrostymulacji  w neurologopedii. Od ponad 20 lat pracuje w szkolnictwie specjalnym z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną,  autyzmem  i  ze  sprzężeniami.  Współprowadzi Centrum terapeutyczne –Promyk Nadziei w Nysie dla dzieci i młodzieży z różnymi zaburzeniami i niepełnosprawnościami. Od 10  lat  Prezes  Stowarzyszenia  Przyjaciół  Dzieci Niepełnosprawnych JANEK, twórca i koordynator grupy wsparcia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych. Wieloletni wykładowca w Instytucie Studiów Podyplomowych w zakresie edukacji i rehabilitacji osób  z niepełnosprawnością intelektualną, edukacji i terapii osób z zaburzeniami ze spektrum  autyzmu,  pedagogiki  korekcyjnej,  wczesnego  wspomagania  rozwoju dzieci, edukacji włączającej – szkolenie odbędzie się 18 września 2021 r. w godz. 11.00-12.30

Opis szkolenia: Jedzenie budzi wśród rodziców dodatkowe emocje, ponieważ jest jedną z tych potrzeb, które muszą być zaspokajane przy ich udziale. W trakcie szkolenia omówimy emocje ze strony dziecka i rodzica związane z trudnością podczas posiłków. Są dzieci, które domagają się tylko określonego pokarmu np. jedzą wyłącznie tosty z serem na śniadanie, obiad, kolację, w przerwie domagają się przekąsek typu chipsy, paluszki, słodycze i dostają je ponieważ rodzicowi wydaje się, ze po tostach są głodne. Zastanowimy się jakie zachowania towarzyszą wybiórczości pokarmowej, np. opór przed samodzielnym jedzeniem, dławienie się, reagowanie odruchem wymiotnym, wypluwanie jedzenia, trudności z żuciem pokarmów oraz ich połykaniem, zabawa jedzeniem, podwyższony niepokój i poziom pobudzenia czy też zaburzenia obsesyjno-kompulsywne nie tylko związane z jedzeniem. Dzieci prezentujące wzorzec wybiórczego jedzenia miewają utrudnione relacje społeczne i czują się wykluczane z grupy. Nadmierne skupianie uwagi otoczenia na niejedzeniu dziecka często doprowadza do przymuszania i komentowania problemu przez otoczenie, co – niestety – wzmaga niechęć i strach. Wychodząc naprzeciw Rodzicom, Terapeutom którzy borykają się z problemem wybiórczości pokarmowej u swoich dzieci, omówimy sposoby jak sobie z tym radzić.

 

PROPONOWANE KIERUNKI STUDIÓW PODYPLOMOWYCH:

 1. Edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
 2. Oligofrenopedagogika
 3. Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

Pełna oferta studiów podyplomowych pedagogicznych TUTAJ

 

 • Czy warto wracać do szkoły czyli rozważania o motywacji – wykładowca Leśniewska Małgorzata
  7wykładowca Leśniewska Małgorzata – Wicedyrektor Gminnego Zarządu Oświaty, odpowiada za realizację zadań gminy w zakresie oświaty i opieki nad dziećmi w wieku  do  lat    Wdrożyła  elektroniczne systemy administrowania oświatą na szczeblu gminnym (arkusze  organizacji  pracy  placówek,  rekrutacja), współpracuje  przy  opracowywaniu  wniosków  do  projektów unijnych i ich realizacji. Ponad 20 lat pełniła funkcje kierownicze -wicedyrektora i dyrektora dużego zespołu szkół średnich -Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, kierowała gronem ponad 100 nauczycieli. Organizowała i prowadziła kolonie dla dzieci i obozy językowe dla młodzieży. Prowadziła granty dla Kuratorium Oświaty w Opolu, warsztaty i szkolenia  rad  pedagogicznych. Wieloletni wykładowca w Instytucie Studiów Podyplomowych w zakresie zarządzania w oświacie – szkolenie odbędzie się 18 września 2021 r. w godz. 13.00-14.30

Opis szkolenia: Po ponad roku zdalnej edukacji wracamy do nauki stacjonarnej. I budzi to wiele emocji, zarówno wśród rodziców, nauczycieli, jak i samych uczniów. Podczas szkolenia zastanowimy się czy warto wracać do tradycyjnej formy nauczania, relacji mistrz – uczeń. Potrzebną informację możemy przecież uzyskać niemal natychmiast, Internet wie wszystko :) Nie trzeba wertować opasłych tomów, pytać nauczyciela.. A za sprawą pandemii technologię dostępu mamy opanowaną!

To oczywiście prowokacja. Warto wrócić do szkoły, do tradycyjnej formy nauczania, choć oczywiście warto też wykorzystywać oswojoną technologię. Jak zatem znaleźć w sobie motywację do powrotu? Jak wzbudzić motywację w uczniach? Te zagadnienia zostaną poruszone podczas szkolenia.

 

PROPONOWANE KIERUNKI STUDIÓW PODYPLOMOWYCH:

 1. Zarządzanie w oświacie
 2. Język angielski w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej
 3. Przygotowanie pedagogiczne
 4. Wychowanie do życia w rodzinie
 5. Doradztwo zawodowe i personalne z elementami coachingu

Pełna oferta studiów podyplomowych pedagogicznych TUTAJ

 

 • Terapia ręki w pracy z dzieckiem z trudnościami grafomotorycznymi – wykładowca Kulpa Marzena
  8wykładowca Kulpa Marzena – Oligofrenopedagog, terapeuta ręki,   trener grafomotoryki, nauczyciel montessoriański. Zatrudniona w  Zespole  Placówek  Specjalnych  w    Posiada wieloletnie  doświadczenie  w pracy  z  dziećmi  z niepełnosprawnością intelektualną a także w zakresie terapii pedagogicznej, treningu umiejętności społecznych oraz wczesnego wspomagania. Wieloletni wykładowca w Instytucie Studiów  Podyplomowych  w  zakresie  wczesnego  wspomagania rozwoju  dziecka,  edukacji  i  rehabilitacji  osób  z  niepełnosprawnością intelektualną – szkolenie odbędzie się 19 września 2021 r. w godz. 9.00-10.30

Opis szkolenia: Podczas szkolenia zapoznamy się z tematem terapii ręki oraz czynnikami zaburzającymi sprawność ręki. Omówiona zostanie ocena zdolności ruchowych kończyny górnej i chwytu, wpływ pozycji dziecka na sprawność ręki, prezentacja wybranych metod, ćwiczeń, zabaw i technik wykorzystywanych w terapii ręki oraz masaż ręki.

 

PROPONOWANE KIERUNKI STUDIÓW PODYPLOMOWYCH:

 1. Oligofrenopedagogika
 2. Edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
 3. Pedagogika korekcyjna
 4. Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

Pełna oferta studiów podyplomowych pedagogicznych TUTAJ

 

 • Zabawy logorytmiczne – wykładowca Borecka-Sierpina Beata
  9wykładowca Borecka-Sierpina Beata – logopeda, terapeuta pedagogiczny,  pedagog  specjalny, specjalistka  w  dziedzinie  wychowania  przedszkolnego  i wczesnoszkolnego z wieloletnim  doświadczeniem  w oświacie.  Certyfikowany  terapeuta  ręki. Posiada zawodowe doświadczenie w edukacji ogólnodostępnej, specjalnej i   integracyjnej   na  wszystkich poziomach edukacyjnych. Nauczyciel dyplomowany. Wieloletnia działaczka  Zarządu Głównego  Polskiego  Związku  Logopedów oraz Przewodnicząca Wojewódzkiej Organizacji Związkowej Śląsk-Opole PZL. Doradca metodyczny  oraz  konsultant ośrodka  doskonalenia nauczycieli. Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla nauczycieli, studentów, jest autorką i realizatorką wielu programów kursów grantowych Kuratora Oświaty. Przez szereg lat organizowała  i  prowadziła  kursy  kwalifikacyjne,  warsztaty  oraz konferencje, w tym międzynarodowe. Jest redaktorką publikacji Mózg Mowa Terapia, 2006 Opole i Nasze dzieci różne są... Jak im pomóc, by osiągnęły sukces? Część  2,  Poradnik  dla  nauczycieli,  2014  Opole  oraz  współredaktorką Rzeczywistość a przyszłość edukacyjna ucznia z dysleksją. Modelowa opieka, 2004 Opole. Za zasługi w oświacie otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej oraz Srebrny Krzyż Zasługi. Wieloletni wykładowca w Instytucie Studiów Podyplomowych – szkolenie odbędzie się 19 września 2021 r. w godz. 11.00-12.30

Opis szkolenia: celem szkolenia jest przedstawienie zbioru wesołych zabaw i ćwiczeń, których celem jest wdrażanie do prawidłowej wymowy głosek, poznanie ćwiczeń usprawniających narządy mowy, umiejętność doboru ćwiczeń i zabaw logopedycznych do wieku rozwojowego dziecka. Podczas szkolenia poznamy zestaw zabaw i ćwiczeń logorytmicznych: ćwiczenia usprawniające motorykę, ćwiczenia słuchowo-ruchowe, ćwiczenia kształtujące szybką reakcję ruchową na sygnały dźwiękowe i słowne, ćwiczenia słowno-ruchowe. Zapoznamy się także z masażykami i zabawami paluszkowymi pobudzającymi do mówienia. Podczas szkolenia nabędziemy praktyczne umiejętności rozpoznawania i łagodzenia trudności logopedycznych u dzieci, które nie zostały zdiagnozowane w specjalistycznych placówkach, poznamy usprawnianie ruchowe i słuchowe oraz uwrażliwienie na cechy wspólne muzyki i mowy.

 

PROPONOWANE KIERUNKI STUDIÓW PODYPLOMOWYCH:

 1. Logopedia
 2. Neurologopedia
 3. Surdologopedia

Pełna oferta studiów podyplomowych pedagogicznych TUTAJ

 

 

 • Mutyzm wybiórczy w przedszkolu/szkole – wykładowca Dudzik Iwona
  Dudzik Iwona
  wykładowca Dudzik Iwona – od 24 lat Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i  Powiatowego  Ośrodka  Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Nysie, Logopeda, doradca metodyczny,  prowadzi diagnozę i  terapię logopedyczną, surdopedagogiczną, pedagogiczną, posiada doświadczenie w doskonaleniu nauczycieli w obszarach edukacji  wczesnoszkolnej,  wychowania  przedszkolnego,  specjalnych  potrzeb edukacyjnych. Wieloletni wykładowca w Instytucie Studiów Podyplomowych – szkolenie odbędzie się 19 września 2021 r. w godz. 13.00-14.30

Opis szkolenia: Podczas szkolenia dowiemy się jak diagnozować dzieci z mutyzmem wybiórczym, jak im pomóc. Poznamy czynniki podtrzymujące mutyzm wybiórczy w domu i środowisku, dowiemy się jak przygotować dziecko do przedszkola/szkoły, oraz odpowiemy sobie na pytanie: co powiedzieć kiedy.....?

 

PROPONOWANE KIERUNKI STUDIÓW PODYPLOMOWYCH:

 1. Logopedia
 2. Neurologopedia
 3. Surdologopedia

Pełna oferta studiów podyplomowych pedagogicznych TUTAJ

 

 • Nysa – jako atrakcyjne miejsce na wycieczkę szkolną – wykładowca Nowak Marcin
  10wykładowca Nowak Marcin – prezes PTTK oddział w Nysie, przewodnik górski sudecki, przewodnik terenowy po województwie opolskim, przewodnik po Pradze, pilot wycieczek, instruktor przewodnictwa, przewodnik po Karkonoskim Parku Narodowym i Ojcowskim Parku Narodowym, przodownik turystyki górskiej i kolarskiej PTTK oraz instruktor krajoznawstwa PTTK, pracownik UM w Nysie oraz Informacji Turystycznej w Nysie. Prowadzi liczne wykłady i prelekcje związane z turystyką, jest autorem turystycznych gier, publikacji, artykułów. Wykładowca przedmiotów turystycznych na studiach licencjackich oraz na szkoleniach z branży turystycznej – szkolenie odbędzie się 20 września 2021 r. w godz. 17.00-18.30

Opis szkolenia: podczas szkolenia zostaną przedstawione propozycje na zaplanowanie wycieczki szkolnej, która zainteresuje uczniów szkół podstawowych. Poznamy najciekawsze zakątki Nysy i okolic oraz nowości turystyczne, które pojawiły się na mapie atrakcji turystycznych. Dowiemy się jak zaplanować wycieczkę aby przyciągnąć uwagę uczniów w każdym wieku. Poznamy różne techniki – narzędzia, które można wykorzystać przy opracowywaniu planu wycieczki szkolnej. 

 

PROPONOWANE KIERUNKI STUDIÓW PODYPLOMOWYCH:

 1. Bibliotekoznawstwo
 2. Język angielski w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej
 3. Przygotowanie pedagogiczne
 4. Rytmika i taniec w wychowaniu muzyczno-ruchowym dzieci
 5. Zarządzanie w oświacie

Pełna oferta studiów podyplomowych pedagogicznych TUTAJ

 

 

 • Jak stworzyć zgrany zespól klasowy? – wykładowca Gabis Elżbieta 
  BEZPŁATNE CERTYFIKOWANE SZKOLENIA 11 25.09.2021
  wykładowca Gabis Elżbieta – od 2006 r. doradca metodyczny kształcenia zawodowego, obecnie w Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji  w  Nauczyciel  dyplomowany przedmiotów  zawodowych  w  Zespole  Szkół Ekonomicznych w Nysie. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie opracowywania programów szkoleń  oraz ich realizacji    dla    nauczycieli,    kadry zarządzającej  szkół.  Wieloletni wykładowca w Instytucie  Studiów Podyplomowych w zakresie przygotowania  pedagogicznego,  zarządzania oświatą i doradztwa zawodowego – szkolenie odbędzie się 21 września 2021 r. w godz. 17.00-18.30

Opis szkolenia: w trakcie szkolenia zastanowimy się nad tym jak postawić grupie klasowej motywujący cel? Poruszymy także temat podziału zadań w zespole oraz poznamy zabawy integrujące zespół klasowy. Szkolenie poszerzy warsztat zawodowy nauczyciela o kompetencje w zakresie budowania zgranych zespołów klasowych.

 

PROPONOWANE KIERUNKI STUDIÓW PODYPLOMOWYCH:

 1. Przygotowanie pedagogiczne
 2. Tutoring i mentoring w edukacji i biznesie
 3. Zarządzanie w oświacie

Pełna oferta studiów podyplomowych pedagogicznych TUTAJ

 

 • Pomysły na wykorzystanie TIK do aktywizacji uczniów – wykładowca Maroszek Barbara
  12wykładowca Maroszek Barbara - Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli, nauczyciel wychowania fizycznego z długoletnim  stażem, prezes Klubu sportowego Ekonomik, wieloletni wykładowca na kursie  wychowawców  kolonijnych  z  zakresu  ruchu  i rekreacji  oraz  zajęć kulturalno-oświatowych. Wieloletni wykładowca w Instytucie Studiów Podyplomowych w zakresie pedagogiki zabawy.  Trener  regionalny i lokalny projektu edukacyjnego skierowanego do nauczycieli 'Lekcja Enter'  – szkolenie odbędzie się 22 września 2021 r. w godz. 17.00-18.30

Opis szkolenia: podczas szkolenia dowiemy się jak w prosty i łatwy sposób uatrakcyjnić swoje zajęcia, zastanowimy się nad tym jak pokazać uczniom, że nauka może być ciekawa i inspirująca. Dowiemy się jak wykorzystać dostępne bezpłatne aplikacje w nauczaniu.

 

PROPONOWANE KIERUNKI STUDIÓW PODYPLOMOWYCH:

 1. Przygotowanie pedagogiczne
 2. Bibliotekoznawstwo
 3. Etyka i filozofia w szkole
 4. Język angielski w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej
 5. Wychowanie do życia w rodzinie

Pełna oferta studiów podyplomowych pedagogicznych TUTAJ

 

 • Proste narzędzia TIK wspierające kreatywność nauczyciela – wykładowca Mochnacz Joanna
  13 wykładowca Mochnacz Joanna – Dyrektor Niepublicznej Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej "Cliro" w Opolu, nauczyciel wychowania przedszkolnego, oligofrenopedagog, logopeda, terapeuta EEG Biofeedback, terapeuta  ręki. Ukończyła  psychologię społeczną oraz kurs Treningu Umiejętności Społecznych. Wieloletni doradca metodyczny  w MODN w Opolu oraz nauczyciel akademicki. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz specjalnej. Autorka publikacji pedagogicznych, trener Lekcji Enter. Wieloletni wykładowca w Instytucie Studiów Podyplomowych – szkolenie odbędzie się 23 września 2021 r. w godz. 17.00-18.30

Opis szkolenia: W trakcie szkolenia poznamy  proste, bezpłatne  narzędzia do urozmaicenia swoich lekcji  szczególnie te przydatne  do tworzenia  krzyżówek, labiryntów czy książek i komiksów. Omówimy wspólnie również sposoby na rozwój kreatywności nauczyciela.

 

PROPONOWANE KIERUNKI STUDIÓW PODYPLOMOWYCH:

 1. Przygotowanie pedagogiczne
 2. Bibliotekoznawstwo
 3. Etyka i filozofia w szkole
 4. Język angielski w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej
 5. Wychowanie do życia w rodzinie

Pełna oferta studiów podyplomowych pedagogicznych TUTAJ

 

 • Arteterapia w szkole i przedszkolu – wykładowca Siarka Irena
  14wykładowca Siarka Irena – mgr pedagogiki, absolwentka Wydziału Filologiczno-Historycznego Uniwersytetu Opolskiego. Ukończyła studia podyplomowe z pedagogiki specjalnej w zakresie oligofrenopedagogiki i terapii pedagogicznej, oraz studia podyplomowe z Terapii zaburzeń w mówieniu, pisaniu i czytaniu na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Uczestniczka licznych warsztatów, szkoleń i kursów w zakresie arteterapii. Wieloletni wykładowca w Instytucie Studiów Podyplomowych w zakresie arteterapii, ukończyła kursy i szkolenia z zakresu bajkoterapii, muzykoterapii, teatru oraz arteterapii – szkolenie odbędzie się 23 września 2021 r. w godz. 17.00-18.30

Opis szkolenia: Szkolenie przeznaczone jest dla pedagogów, którzy chcą poznać znaczenie i wykorzystanie technik arteterapii w edukacji. Na szkoleniu przedstawione zostaną techniki artystyczne wykorzystywane w pracy z dziećmi np. rysunek, malarstwo, kolaż. Zdobyta podczas szkolenia wiedza stanie się impulsem do poszukiwania ciekawych metod prowadzenia zajęć z dziećmi we własnej pracy pedagogicznej.

 

PROPONOWANE KIERUNKI STUDIÓW PODYPLOMOWYCH:

 1. Arteterapia
 2. Rytmika i taniec w wychowaniu muzyczno-ruchowym dzieci
 3. Język angielski w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej

Pełna oferta studiów podyplomowych pedagogicznych TUTAJ

 

 • Pierwsze Kroki w ACC – wykładowca Sajdak Kinga
  16 KSwykładowca Sajdak Kinga – Nauczyciel dyplomowany, terapeuta ACC, logopeda, oligofrenopedagog, pedagog specjalny. Tworzy Indywidualne Systemy Komunikacyjne dla osób ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi. Uzyskała Rekomendację – specjalisty AAC z zakresu wspomagających i alternatywnych sposobów porozumiewania się (AAC), opartych na: „MODELU wykorzystywania AAC w praktyce edukacyjnej szkół oraz rodzin dzieci ze złożonymi potrzebami komunikacji.” Wychowawca Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego, pracuje z uczniami z niepełnosprawnością sprzężoną. Prowadzi indywidualną terapię z zakresu treningów komunikacyjnych. Wieloletni wykładowca w Instytucie Studiów Podyplomowych – szkolenie odbędzie się 24 września 2021 r. w godz. 17.00-18.30

Opis szkolenia: Podczas szkolenia omówione zostaną prawdy i mity związane z Komunikacją Alternatywną i Wspomagającą. Dowiemy się o tym dla kogo jest przeznaczona. Zastanowimy się nad tym czym jest model aktywny oraz w jakie narzędzia i pomoce będą częścią wieloskładnikowego Indywidualnego Systemu Komunikacyjnego. Poruszone zostaną także różnice między Użytkownikiem ACC a partnerem komunikacyjnym.

 

PROPONOWANE KIERUNKI STUDIÓW PODYPLOMOWYCH:

 1. Edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
 2. Oligofrenopedagogika
 3. Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka
 4. Pedagogika korekcyjna

Pełna oferta studiów podyplomowych pedagogicznych TUTAJ

 

 • Lęk mnie bierze- praca terapeutyczna z dziećmi przejawiającymi lęk napadowy – wykładowca Błońska Elżbieta
  17 EBwykładowca Błońska Elżbieta – współwłaścicielka, psycholog  w  Centrum  Diagnozy  i Psychoterapii Elżbieta Błońska&Ewa Wilk,  absolwentka jednolitych studiów magisterskich kierunku psychologia na  Uniwersytecie  SWPS  we  Wrocławiu,  ukończyła studium  psychologii  sądowej,  liczne  kursy  in  kurs psychoterapii systemowej WTTS, poznawczo-behawioralnej,   kurs   z   zakresu   psychodietetyki,   oraz szkolenia takie jak: praca z osobami z zaburzeniami psychotycznymi, depresja w życiu zawodowym i prywatnym itp. Obecnie  jest  w  trakcie  4-letnich studiów podyplomowych na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej  (Studia  rekomendowane  przez  PTTPB –ukończenie uprawnia   do   uzyskania  certyfikatów  PTTPB  oraz  EABCT),  oraz  studiów doktoranckich(zainteresowania badawcze: schizofrenia). Jest również w trakcie specjalizacji  z  psychologii  klinicznej -Psychiatria człowieka dorosłego. Stale podnosi swoje kwalifikacje i poddaje swoją pracę regularnej superwizji. W swojej pracy  terapeutycznej  łączy terapie   poznawczo-behawioralną  z  systemową. Swoje doświadczenie zdobywała pracując z dorosłymi oraz dziećmi. Obecnie pracuje  na  Oddziale  Psychiatrycznym,  gdzie  prowadzi terapię indywidualną i grupową, zajmuje się również psychoedukacją pacjentów. Hobbistycznie zajmuje się terapią i edukacją w asyście psa zarówno na Oddziale jak i placówkach oświatowych – szkolenie odbędzie się 25 września 2021 r. w godz. 9.00-10.30

Opis szkolenia: szkolenie przybliży nam tematykę pracy z dziećmi z zaburzeniem lękowym z napadami paniki. To jedno z częściej występujących zaburzeń lękowych. Podczas szkolenia przedstawimy najskuteczniejsze metody radzenia sobie z lękiem/dyskomfortem/napięciem z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CBT), terapii opartej na akceptacji i zaangażowaniu ( ACT), terapii schematów. Warsztat będzie obfitował w praktyczne ćwiczenia i techniki terapeutyczne.

 

PROPONOWANE KIERUNKI STUDIÓW PODYPLOMOWYCH:

 1. Przygotowanie pedagogiczne
 2. Zarządzanie w oświacie
 3. Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

Pełna oferta studiów podyplomowych pedagogicznych TUTAJ

 

 • Programy komputerowe w poradnictwie zawodowym online – wykładowca Kasicz-Stepień Gabriela
  17wykładowca Kasicz-Stepień Gabriela – Pedagog, organizator poradnictwa zawodowego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nysie. Ponad 22 letni staż pracy w PUP Nysa na stanowisku kierownika wydziału pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego. Od ponad 25 lat trener szkoleniowy i wykładowca z zakresu poradnictwa zawodowego, pośrednictwa pracy oraz rynku pracy. Autorka publikacji z zakresu poradnictwa zawodowego i pośrednictwa pracy oraz programów szkoleniowych dla pracowników publicznych służb zatrudnienia. Uczestniczka międzynarodowego zespołu w Brukseli (2010 r.) w pracach i warsztatach Komisji UE ds. Mobilności Międzynarodowej Poszukujących Pracy. Doświadczony doradca zawodowy w zakresie aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych i poszukujących. Wieloletni wykładowca w Instytucie Studiów Podyplomowych w zakresie poradnictwa zawodowego, pośrednictwa pracy i rynku pracy – szkolenie odbędzie się 25 września 2021 r. w godz. 11.00-12.30

Opis szkolenia: Czas postpandemicznej rzeczywistości, zmusił nas do wykorzystywania nowych metod i narzędzi do komunikowania się oraz prowadzenia zajęć edukacyjnych. Dlatego też podczas szkolenia omówione zostaną możliwości wykorzystania istniejących programów komputerowych, do prowadzenia zajęć z zakresu poradnictwa edukacyjno-zawodowego metodą online. Głównym celem szkolenia jest wskazanie źródeł informacji o programach doradczych, które będą zgodne z treściami programowymi z zakresu poradnictwa zawodowego na poszczególnych etapach edukacji. W tym celu przybliżone zostaną programy dydaktyczne na poszczególnych etapach kształcenia, do których będą mogły być dobrane wskazane programy komputerowe. Szkolenie skierowane jest do kadry dydaktycznej, realizującej zadania z zakresu poradnictwa zawodowego w placówkach oświatowych.

 

PROPONOWANE KIERUNKI STUDIÓW PODYPLOMOWYCH:

 1. Doradztwo zawodowe i personalne z elementami coachingu
 2. Przygotowanie pedagogiczne
 3. Tutoring i mentoring w edukacji i biznesie

Pełna oferta studiów podyplomowych pedagogicznych TUTAJ

 

 • Zabawy logopedyczne na wesoło – wykładowca Gorczyca Magdalena
  18 wykładowca Gorczyca Magdalena – Surdologopeda, neurologopeda, pedagog specjalny oraz terapeuta wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju. Absolwentka Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Praktyk z wieloletnim stażem pracy z dziećmi i młodzieżą o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Pracuje w Zespole Placówek Specjalnych w Nysie, oraz w Promyku Nadziei – firmie oferującej specjalistyczną pomoc i terapię dla dzieci i młodzieży. Wieloletni wykładowca w Instytucie Studiów Podyplomowych w zakresie pedagogiki specjalnej, surdopedagogiki, logopedii, a także terapii pedagogicznej – szkolenie odbędzie się 25 września 2021 r. w godz. 13.00-14.30

Opis szkolenia: podczas szkolenia dowiemy się czym są ćwiczenia logopedyczne i czemu służą. Poznamy przykłady ciekawych ćwiczeń oddechowych i artykulacyjnych. Na szkoleniu zostaną przedstawione także ćwiczenia fonacyjno-głosowe.

 

PROPONOWANE KIERUNKI STUDIÓW PODYPLOMOWYCH:

 1. Logopedia
 2. Neurologopedia
 3. Surdologopedia

Pełna oferta studiów podyplomowych pedagogicznych TUTAJ

 

 • Rzućmy na to okiem – o języku ucznia z ASD – wykładowca Lewandowska Justyna
  19wykładowca Lewandowska Justyna – Właścicielka prywatnego gabinetu logopedycznego, z wykształcenia magister filologii polskiej i logopeda, logopeda w Poradni psychologiczno-pedagogicznej w Nysie, członkini zespołu diagnostycznego całościowe zaburzenia rozwoju ASD. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie diagnozowania dzieci i młodzieży oraz prowadzeniu terapii zaburzeń mowy i wad wymowy u dzieci, zwłaszcza młodszych. Wieloletni wykładowca w Instytucie Studiów Podyplomowych w zakresie logopedii, pedagogiki korekcyjnej, nauki o języku – szkolenie odbędzie się 25 września 2021 r. w godz. 15.00-16.30

Opis szkolenia: Podczas szkolenia omówione zostaną cechy języka dziecka z całościowymi zaburzeniami rozwoju (poziomy komunikacji, fleksja, składnia, prozodia, artykulacja, echolalie).

 

PROPONOWANE KIERUNKI STUDIÓW PODYPLOMOWYCH:

 1. Logopedia
 2. Neurologopedia
 3. Surdologopedia

Pełna oferta studiów podyplomowych pedagogicznych TUTAJ

 

Zgłoszenia na szkolenia prosimy składać do dnia 12 września 2021 mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faksem: 77 435 12 54 w. 22 na formularzu.

 

Zapisy i informacje:
Marta Ułasiewicz

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 77 435 12 54 w. 24 lub tel. kom. 721 860 739

Ta strona używa Plików Cookies.

W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia. Przeczytaj o Polityce Plików Cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem