Menedżer turystyki międzynarodowej
Zapraszamy na uzupełniające studia magisterskie niestacjonarne (zaoczne)
Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach
Dzięki zastosowaniu nowatorskiej techniki łączy światłowodowych, które połączyły siedzibę główną GWSH w Katowicach z Nysą zajęcia odbywają się w Nysie w budynku Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej przy ulicy Poznańskiej 1 w doskonale wyposażonych salach dydaktycznych.
WYDZIAŁ: ZARZĄDZANIE
KIERUNEK STUDIÓW: TURYSTYKA I REKREACJA
POZIOM STUDIÓW: studia II stopnia (magisterskie)
CZAS TRWANIA STUDIÓW: 2 lata (4 semestry)
KIERUNEK: Turystyka i rekreacja:
Turystyka i Rekreacja - to interdyscyplinarny kierunek studiów pozwalający na zdobycie wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych, a także nauk o zdrowiu i kulturze fizycznej skierowany do osób zainteresowanych organizacją przedsięwzięć w zakresie wypoczynku, turystyki i rekreacji. Ukończenie tego kierunku pozwala na podjęcie pracy m. in. w biurach turystycznych, hotelach, ośrodkach sportowych, rekreacyjnych i wypoczynkowych, centrach odnowy biologicznej oraz gospodarstwach agroturystycznych.
Specjalność: Menedżer turystyki międzynarodowej
Charakterystyka specjalności:
Celem tej specjalności jest wykształcenie specjalistów zajmujących się zarządzaniem w obszarze turystyki międzynarodowej. Wybierając tę specjalność zapoznasz się z planowaniem i realizacją działań polityki turystycznej, zrównoważonego rozwoju w turystyce oraz między innymi prawnymi i finansowymi aspektami realizacji międzynarodowych projektów turystycznych na szczeblach lokalnych, krajowych i regionalnych.
Oczekiwania pracodawców z branży turystycznej, będącej niezwykle istotną gałęzią europejskiej gospodarki turystycznego, przekuliśmy w konkretny, praktyczny program, w którym znajdziesz przekrojowe tematy – od teorii międzynarodowego rynku turystycznego, przez przykłady markowych atrakcji turystycznych świata i nowe techniki i technologie stosowanych w usługach turystycznych, na komunikacji i współpracy z międzynarodowymi organizacjami turystycznymi skończywszy.
Perspektywy zawodowe:
Jeśli zdecydujesz się na specjalność Menedżer turystyki międzynarodowej, przygotujemy Cię do zarządzania firmami działającymi w sektorze międzynarodowych usług turystycznych i paraturystycznych, a także do pracy w krajowych i międzynarodowych organizacjach turystycznych oraz instytucjach administracji rządowej i samorządowej związanych z tym sektorem usług, jak również w przedsiębiorstwach prywatnych nie tylko z branży hotelarskiej, sportowej czy rozrywkowej, ale także tych, w których istotny jest przepływ ludzi – w portach lotniczych i morskich, dworcach kolejowych itp. Mówiąc w skrócie – ta specjalność pozwoli Ci na uzupełnienie wiedzy ogólnej z kierunku o szczególny wymiar międzynarodowy, który zwłaszcza w dzisiejszej Europie jest wyraźnie widoczny.
Przykładowymi stanowiskami pracy, na których absolwenci tej specjalności znajdują pracę są: specjalista ds. organizacji i obsługi ruchu turystycznego, pracownik biura podróży, specjalista ds. promocji turystyki miasta lub firmy, pracownik informacji turystycznej, specjalista ds. kontroli jakości i monitorowania przedsięwzięć w turystyce. Pamiętaj również, że możesz z powodzeniem myśleć o prowadzeniu własnej firmy – biura podróży, hotelu, pensjonatu, restauracji lub innej atrakcji turystycznej.
Przedmioty specjalnościowe – obowiązujące w ramach specjalności Menedżer turystyki międzynarodowej
- Elementy prawa międzynarodowego w turystyce
- Międzynarodowa współpraca turystyczna
- Geoinformacja w turystyce międzynarodowej
- Transport i spedycja w turystyce międzynarodowej
- Marketing międzynarodowy w turystyce
- Zarządzanie w biznesie w turystyce międzynarodowej
- Etyka w biznesie
- Język obcy specjalnościowy (angielski lub niemiecki)
- Proseminarium
- Seminarium magisterskie
Rekrutacja
ŚCIEŻKA REKRUTACYJNA KANDYDATA NA STUDIA II STOPNIA
1. Logowanie Kandydata na stronie: https://irk-pl.gwsh.edu.pl/irk/irk/strony/logowaniekandydat.html
==> UWAGA!!! Należy wybrać opcję: Umowy Międzyuczelniane (Nysa), a następnie w zależności od kierunku:
Umowy Międzyuczelniane GWSH-WST-H Nysa- WTPZ-
- kierunek: Turystyka i Rekreacja, spec.: planowanie dietetyczne w sporcie, turystyce i rekreacji
- kierunek: Turystyka i Rekreacja, spec.: menedżer turystyki międzynarodowej
- kierunek: Turystyka i Rekreacja, spec.: odnowa biologiczna, spa & wellness
==> Wypełnienie formularza zgłoszeniowego wraz z podaniem wszystkich danych osobowych wymaganych w poszczególnych zakładkach: dane podstawowe, dane osobowe, dane teleadresowe, dane dodatkowe
==> Po zalogowaniu system REKRUTACYJNY nadaje każdemu studentowi indywidualny numer konta, na którym będą gromadzone płatności studenta. System przygotowuje również 2 blankiety wpłaty: na I ratę czesnego i na opłatę rejestracyjną (płatne przy zapisie)
Wysokość czesnego za I sem. płatne w całości 2200,00 zł + 85,00 zł (opłata rejestracyjna)
2. Złożenie następujących dokumentów w sekretariacie GWSH w Nysie (po wcześniejszym zalogowaniu się i dokonaniu wymaganych opłat):
- oryginał lub odpis świadectwa dojrzałości + KSEROKOPIA
- odpis dyplomu ukończenia studiów licencjackich + KSEROKOPIA
- dowód osobisty do wglądu
- 5 aktualnych fotografii dowodowych (z lewym uchem) w formacie 3.5 x 4.5 cm
- dokumenty potwierdzające dokonanie wymaganych opłat
- Formularz zgłoszeniowy do pobrania WORD PDF
PROMOCJE:
Opłata wpisowego 0 zł
W przypadku złożenia kompletu dokumentów przez Kandydata na studia do 19.02.2022 r.
(regularna stawka wpisowego: 500 zł)
Stypendia
Wszelkie informacje dotyczące stypendiów:
Dział Stypendiów GWSH ul. Harcerzy Września 3, 40-659 Katowice - Piotrowice, budynek A, pok. A115
- tel: 32 35 70 581
- e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.gwsh.pl/dla-studenta/stypendia.html
Dane teleadresowe:
Punkt Rekrutacyjno-Informacyjny w Nysie, ul. Poznańska 1, 48-300 Nysa
- 77 435 12 54 wew. 23
- 77 409 04 58
- 691 564 567
- 609 355 494
- Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.