fbpx

M E N U

Social Media

KONTAKT

Centrum Edukacyjne

ul. Poznańska 1, 48-300 Nysa

dos@poznanska.nysa.pl, tel. 77 435 12 54

 

Formularz kontaktowy >

Wyróżnienia

       edukacji 2021 logo 400 akredytacja KO

 

                  Logo regular 2020

Liceum Ogólnokształcące

 

Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych to droga w kierunku własnego rozwoju osobistego. Brak średniego wykształcenia jest przeszkodą w uzyskaniu lepszej pracy lub intratnego awansu zawodowego. LO dla dorosłych to szansa dla tych wszystkich, którzy przerwali naukę w szkole dziennej, podjęli pracę ale teraz na rynku pracy są mało konkurencyjni.

 

Kto może się uczyć w LO dla dorosłych: każdy, kto ukończył gimnazjum, ośmioletnią szkołę podstawową, bądź zasadniczą szkołę zawodową.

 

Czas trwania LO: nauka w tego typu szkole trwa cztery lata (8 semestrów) i zapewnia dobre przygotowanie do egzaminu maturalnego. Wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna wspiera uczniów w procesie przygotowania się do egzaminu maturalnego.

 

Profile kształcenia: LO Vademecum jako jedna z nielicznych oferuje ciekawe profile kształcenia. Są to:

Po ukończeniu LO dla dorosłych Vademecum masz pierwszeństwo w przyjęciu na studia licencjackie WSTH lub do Policealnej Szkoły Zawodowej Vademecum. Obie te placówki mieszczą się w tym samym budynku szkolnym co LO dla dorosłych Vademecum.

 

Zalety nauki LO dla dorosłych Vademecum Nysa:

  1. Nauka w LO Vademecum jest wzbogacana dodatkowymi bezpłatnymi zajęciami wzbogacającymi wiedzę w danym obszarze kształcenia w ramach ciekawych profili jakie wybierzesz przy rekrutacji.
  2. Posiadamy 18 letnie doświadczenie w kształceniu osób dorosłych
  3. Profesjonalna kadra nauczycieli zadba o Twoje optymalne przygotowanie do matury
  4. Zajęcia odbywają się w Nysie, ul. Poznańska 1 w budynku Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii nauczania. Wszystkie zajęcia odbywają się zawsze w jednym budynku, nieopodal centrum miasta w doskonale wyposażonych salach dydaktycznych.
  5. Posiadamy nowe sale do zajęć zdalnych, które są wykorzystywane w sytuacji braku możliwości prowadzenia zajęć systemem tradycyjnym
  6. Nasz sekretariat jest w miejscu prowadzenia zajęć - to tu uczniowie mogą załatwić wszystkie bieżące sprawy (pobrać zaświadczenia, skorzystać z ksero) bez konieczności przemieszczania się w inną część miasta.
  7. Na terenie budynku słuchacze mają swoje strefy wypoczynku (zewnętrzną i wewnętrzną), gdzie mogą odpocząć, zjeść drugie śniadanie czy wypić kawę. Istnieje tu także możliwość skorzystania z pełnego dostępu do bezprzewodowego Internetu (HOTSpot).
  8. Zapewniamy możliwość kształcenia na wielu poziomach edukacyjnych. Po ukończeniu LO i zdaniu matury możesz bez egzaminów rozpocząć studia licencjackie lub jednolite 5 letnie studia magisterskie.
  9. Jesteśmy przyjazną uczniom placówka edukacyjną z chętnymi do pomocy pracownikami administracyjnymi i nauczycielami.

 

Rekrutacja

 

Profil: Promocja zdrowia

 

Profil: Językowo-turystyczny

 

Profil: Wojskowy (klasa mundurowa)

 

Profil: Dziennikarski

Ta strona używa Plików Cookies.

W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia. Przeczytaj o Polityce Plików Cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem