fbpx

M E N U

Social Media

KONTAKT

Centrum Edukacyjne

ul. Poznańska 1, 48-300 Nysa

dos@poznanska.nysa.pl, tel. 77 435 12 54

 

Formularz kontaktowy >

Wyróżnienia

       edukacji 2021 logo 400 akredytacja KO

 

                  Logo regular 2020

Akademia WSB z Dąbrowy Górniczej nowym partnerem Vademecum

 

Nowy partner ECES Vademecum – Akademia WSB z Dąbrowy Górniczej  jedna z najlepszych uczelni w Polsce już w Nysie.

 

Miło mi poinformować Państwa, iż do grona uczelni współpracujących z ECES Vademecum dołączyła jedna z najlepszych uczelni w Polsce Akademia WSB z Dąbrowy Górniczej. Akademia WSB (do 15 kwietnia 2018 r. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej) jest akademicką uczelnią wyższą, która posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego oraz 3 uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości, pedagogiki oraz nauki  o bezpieczeństwie.

 

Akademia WSB posiada dwie międzynarodowe akredytacje: CEEMAN IQA - jedną z najbardziej prestiżowych i cenionych akredytacji w obszarze edukacji menedżerskiej przyznaną przez International Association for Management Development in Dynamic Societies CEEMAN oraz akredytację EUR-ACE® Label przyznaną przez Komisję Akredytacyjną Uczelni Technicznych (KAUT). Akademia WSB jest członkiem The European University Association (EUA) Europejskiego Stowarzyszenia Uniwersytetów. EUA to największa organizacja reprezentująca uniwersytety w Europie.

 

W najnowszym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020 – Akademia WSB znalazła się na 6. miejscu w Polsce. W czołówce rankingu znalazły się m.in. studia na kierunkach: Pedagogika, Transport (studia inżynierskie) oraz studia magisterskie na kierunku Informatyka. Pedagogika prowadzona w AWSB zajęła 3. miejsce wśród wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce (nr 1 wśród uczelni niepublicznych oraz nr 1 wśród uczelni w woj. śląskim).

 

Na przestrzeni ponad 26 lat Uczelnia wypromowała łącznie przeszło 44 500 absolwentów. Aktualnie w Akademii WSB kształci się ponad 11 500 studentów, doktorantów, słuchaczy studiów podyplomowych i seminarium doktorskiego.

 

Akademia WSB została powołana na podstawie Ustawy o szkolnictwie wyższym z dnia 12.09.1990 r. i decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 04.08.1995 r. wpisana do Rejestru uczelni niepaństwowych pod numerem 65 (decyzja nr DNS 3-0145-199/3/AM/95). Aktualny numer w ewidencji uczelni niepublicznych Akademii WSB to 66.

 

Obszary współpracy

Akademia WSB i Europejskie Centrum Edukacyjno-Szkoleniowe Vademecum podpisały umowę o współpracy w dziedzinie studiów podyplomowych – oświatowych kwalifikacyjnych. Na mocy tej umowy ECES Vademecum będzie prowadzić w Nysie przy ul. Poznańskiej 26 kierunków oświatowych studiów podyplomowych Dzięki rozpoczęciu tej współpracy będziemy mogli zaproponować nauczycielom z województwa opolskiego oprócz popularnych kierunków także nowe ciekawe kierunki studiów oświatowych jak: Neurologopedia, Surdologopedia, Arteterapia, Język angielski w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, Rytmika i taniec w wychowaniu muzyczno – ruchowym dzieci, Tutoring i mentoring w edukacji i biznesie. Oczywiście współpraca pomiędzy ECES Vademecum a Akademią WSB będzie obejmowała dużo większe obszary. Już w czerwcu wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć w tygodniowym bloku interesujących szkoleń prowadzonych przez wybitnych wykładowców AWSB z możliwością otrzymania certyfikatów. Wśród tematów szkoleń będą np. Konflikty – szansa czy zagrożenie? Jak skutecznie rozwiązywać konflikty poprzez mediacje?, Droga do zdrowia - w poszukiwaniu szczęścia wg Modelu Równowagi "Cztery Jakości życia”, Bezpieczny i spokojny powrót do przedszkola, szkoły, placówki, Szansa - o dostrzeganiu możliwości w każdych okolicznościach i wiele innych. Wszystkie szkolenia realizowane będą w formule bezpłatnej.

Ta strona używa Plików Cookies.

W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia. Przeczytaj o Polityce Plików Cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem